O nás

Svaz mažoretek a twirlingu ČR - NBTA, z. s. je zakladatelem twirlingu v ČR a organizátorem nejvyšší twirlingové soutěže v ČR. Od srpna 2016 je rovněž prozatímním členem a představitelem českého zastoupení největší světové twirlingové organizace WBTF (World Baton Twirling Federation) v ČR.

Vstup SMTČR do světové organizace WBTF byl jedním z hlavních kroků dalšího rozvoje twirlingu v ČR a otevření nových možností pro naši členskou základnu. Od této chvíle mohou naši twirleři soutěžit jak na soutěžích NBTA, tak i na soutěžích WBTF.

Naším cílem je příprava kvalitní reprezentace ČR pro evropské a světové šampionáty obou organizací. A proto budeme i nadále usilovně pracovat na budoucím rozvoji obou soutěží v České republice.

Pracovní tým WBTF ČR se skládá z odborných garantů, členů výkonné rady SMTČR, vedoucích, trenérů, bývalých twirlerů, několikanásobných Mistrů ČR, členů české reprezentace na ME a MS v twirlingu, tuzemských a mezinárodních porotců twirlingu, tuzemských a mezinárodních učitelů a především z osob, kteří se twirlingu věnují desítky let.